İstanbul İşletme Enstitüsü işletme ve insan kaynakları üzerine çalışmalar yapan ve bu çalışmaların sonuçlarını internet üzerinden kamuya açık halde sunan platformdur.

Bu platforma üye olmak, eğitim almak ve sınavlara katılmak tamamen ücretsizdir. Tüm eğitimlere katılabilir, araştırma sonuçlarını inceleyebilir ve makaleleri ücretsiz takip edebilirsiniz.

Enstitü de eğitim almak dört süreçten oluşur:

  1. Eğitime başvur.
  2. Eğitime katıl.
  3. Sınava gir.
  4. Sertifikanı al.

Bu süreçleri aşağıda teker teker işledik. İstanbul İşletme Enstitüsünde uzaktan eğitim almak için tüm maddeleri tek tek inceleyiniz.

Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitime Başvur

Uzaktan eğitim programlarına sitemizden başvuru yapabilirsiniz. Katılmak istediğiniz eğitimi seçin ve “Eğitime Katıl” butonuna basın. Formu doldurun ve size verilen kullanıcı adı ve şifreyle eğitim alın.

Eğitime Katıl

Eğitime Katıl

Size gelen kullanıcı adı ve şifreyle uzaktan eğitim sistemine giriş yapın. Canı derslere, videolara ve ders notlarına erişim sağlayın. Canlı dersler akşam saatlerinde yapılmaktadır.

Uzaktan Eğitim Sistemi

Sınava Gir

Eğitime katıldıktan sonra eğitimi takip eden Pazar günü uzaktan eğitim sistemi üzerinden ( internet üzerinden ) sertifika sınavı yapılacaktır. Başarılı olmanız halinde sertifika kodu alabilirsiniz.

Sertifikanı Al

Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olmanız halinde ücretsiz sertifika kodu ya da ücretli ( 49TL + 10TL kargo)  başarı belgesi alabilirsiniz.

Eğitime Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Eğitime iki şekilde başvuru yapabilirsiniz. Birincisi detaylı, ikincisi ise daha kısa şekilde yapılabilir.

Eğitim hakkında bilgi alıp başvuru yapmak isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve bir eğitimi seçip “Eğitime Katıl” butonuna basın.

Uzaktan Eğitimler

Eğer daha kısa bir yol isterseniz hemen eğitim başvurusu yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya gidin.

Eğitime Katıl

Kullanıcı Adı ve Şifre Ne Zaman Gelecek?

Eğitime başvuru yaptıktan sonra Enstitü görevlileri ders kaydını gerçekleştirir. Eğitimin başladığı gün ise size kullanıcı adı ve şifre gönderir. Eğitim başlamadan kullanıcı adı ve şifre iletilmeyecektir.

Eğitimin ne zaman başladığını şuradan görebilirsiniz.

Dersler Nerede Yapılacak?

Dersler internet sitemizden uzaktan eğitim yöntemiyle yapılmaktadır. Örgün eğitim değildir. Tamamen internet üzerinden eğitim alacaksınız.

Sınav Nerede Yapılacak?

Sınav internet sitemizden yapılmaktadır.

Sertifika Kodu Nedir?

Sertifika kodu bir öğrencinin başarısını online bir yöntemle doğrulamak için kullandığı araçtır. Sertifika kodu sosyal paylaşım alanlarında, CV sitelerinde ya da işverene tebliğ etmek için kullanılabilir.

Sertifika kodu bir belge ya da kağıt üzerinde yazılı rakamlar değildir. Sertifika sınavında başarılı olan öğrenciye bu sınavda başarılı olduğunu ispatlayabilecek bir numara verilir. Bu numara Enstitü veritabanlarına kayıt edilir. İşveren bu numarayla Enstitü veritabanından sorgulama yaparak öğrencinin başarısını görünteleyebilir.

Sertifika Kodu Ücretsiz mi?

Sertifika kodu ücretsiz olarak tarafınıza gönderilmektedir.

Başarı Sertifikası Nedir?

Başarı sertifikası uzaktan eğitimde başarılı olan adayların başarılarını belgelemek amacıyla kullanabilecekleri onaylı belgedir.

Bu belge özel olarak hazırlanmaktadır ve ücrete tabidir. Sertifika üzerinde sahteliği önleyici uygulamalar bulunmaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsü soğuk damgası ve mühür uygulanmaktadır.

Başarı Sertifikası Ücretli mi?

Başarı sertifikası ücretlidir. Bu belge özel olarak hazırlanır. 49 TL + 10 TL kargo ücretiyle belgenizi alabilirsiniz.