Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi Nedir?

Toplam kalite yönetimi sürekli iyileştirme odaklı tüm çalışanları kapsayıcı olarak yürütülen bir işletme stratejisidir şeklinde özetlenebilir. İşletmenin faaliyetlerine kalite disiplini getirir ve etkili iletişimi kullanma amacını taşır. Toplam kalite yönetimi, müşteri odaklıdır. Kaliteyi belirleyecek olan müşteridir. Bir işletme müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda bilgisayar, yazılım ve diğer kaliteyi iyileştirici etkenleri edinmek ya da satın almak zorundadır. Kaliteyi arttırma çalışmaları işletmenin amacı olmalıdır.

İşletmenin tüm çalışanları ortak bir amaç doğrultusunda hareket ederler. Çalışanların birlik içinde hareket etmesi aynı zamanda çalışan bağlılığını da arttırır. Sürekli iyileştirme çalışmaları yalnızca ürün çıktılarında değil, çalışanların birlikte iş performanslarını iyileştirme çalışmalarını da desteklemelidir.

Bir işletmedeki tüm toplam kalite yönetimi çalışmaları dikey yapılandırılmış olsa da bu fonksyionların birbirlerine yatay hizalamalarını yapmalıdır.

Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi

Toplam kalite yönetimi eğitimi işletmenizde bir kalite sistemini nasıl kurabileceğinizden ve uygulamanın nasıl yapılabileceğinden bahseden bir eğitimdir. Toplam kalite yönetimi eğitimi size işletmenizde ilk altı ayda kalitesizlikleri ortadan kaldırarak %25 e varan bir kar sağlama yetkinliğini verecektir.

Eğitim sürecinde teorik ve uygulamaya dönük bilgilere yer verilecektir. Uygulamada yapılan hatalar ve yapılmaması gerekenler üzerinde tartışılacaktır. Bu eğitimin bir diğer amacı ise bu sistemde geleceğe dönük olarak hangi uygulamaların yapılması gerektiğini katılımcılara aktarmaktır.

Kimler Katılıyor?

Kalite alanına ilgi duyanlar
Yeni mezunlar
Bu alanda çalışmak isteyenler
Kalite alanında uzmanlaşmak isteyenler

Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi Kimler İçindir?

Toplam kalite yönetimi eğitimi kalite uzmanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bir işletmenin kalite sistemini kurabilmek için gerekli tüm yetkinlikleri verebilmeyi amaçlamaktadır. Katılımcılar eğitimden aldıkları teorik ve pratik bilgilerle bir işletmede kalite uzmanı olarak görev isteyebilirler.

Kalite alanında uzmanlaşmak isteyenler ya da toplam kalite yönetimi alanında uzman olup üst görevlere terfi etmek isteyenler bu eğitime katılabilirler. Ayrıca bu alanda ilgi duyup ek dal olarak uzman olmak isteyenler de eğitimin hedef kitlesi içerisindedir.

Eğitime Katıl

Toplam kalite yönetimi eğitimi kalite uzmanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Eğer kalite yönetimi alanında uzmanlaşmak istiyorsanız bu eğitimde aradığınızı bulabilirsiniz.

Mülakata Davet Edilmemenizin 25 Sebebi 

Mülakata davet edilmemenizin nedenleri nedir? Neden mülakata çağırılmadınız? Özgeçmiş gönderdiğiniz işletme sizi neden aramadı?

İş Hayatını Kolaylaştırmak

İş hayatını kolaylaştırmak için yapmanız gereken ilk şey pazartesi sendromunun olmadığını bilmektir. İş hayatını kolaylaştırmak için tavsiyelere göz atın.

İşaret Dilini Ücretsiz Olarak Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Ücretsiz işaret dili öğrenmek için kullanabileceğiniz kaynaklar nelerdir? İşaret dili öğrenmek internet sayesinde çok kolay.

Mülakat Teşekkür Mektubu Nasıl Yazılır?

Bir iş mülakatı sonrası teşekkür mektubu ya da e-postası yazmak zorunlu bir durumdur. Teşekkür mektuplarınızı ve teşekkür notlarınızı mümkün olduğunca hızlı bir şekilde gönderin.

İşyerinde İşverenler Sizden Ne Bekliyor

İş hayatında yeni olmak zordur ve neyi nasıl yapacağımızı bazen bilemeyiz. İş hayatına yeni atılanlar için yapmaları gerekenleri sıraladım.

En Sık Yapılan Mülakat Hataları

Mülakat hataları nelerdir? Mülakatta en çok yapılan hatalar nelerdir? İş görüşmesinde başarılı olmak istiyorsanız bu mülakat hatalarını yapmayın.

Hızlı İş Bulmanın 10 Yolu

Üniversite kariyer ofisleri, çalışma bakanlığı veya işkur gibi kariyer danışmanlığı veya iş arama asistanlığı sağlayan ücretsiz veya ucuz olan hizmetleri kullanın.

Bir İş Teklifini Kabul Etmeden Önce Kendinize Sormanız Gereken 6 Soru

İş teklifini kabul etmek ve kabul etmemek arasında kaldıysanız yapmanız gereken ilk şey artıları ve eksilerini değerlendirmektir.