Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi Nedir?

Toplam kalite yönetimi sürekli iyileştirme odaklı tüm çalışanları kapsayıcı olarak yürütülen bir işletme stratejisidir şeklinde özetlenebilir. İşletmenin faaliyetlerine kalite disiplini getirir ve etkili iletişimi kullanma amacını taşır. Toplam kalite yönetimi, müşteri odaklıdır. Kaliteyi belirleyecek olan müşteridir. Bir işletme müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda bilgisayar, yazılım ve diğer kaliteyi iyileştirici etkenleri edinmek ya da satın almak zorundadır. Kaliteyi arttırma çalışmaları işletmenin amacı olmalıdır.

İşletmenin tüm çalışanları ortak bir amaç doğrultusunda hareket ederler. Çalışanların birlik içinde hareket etmesi aynı zamanda çalışan bağlılığını da arttırır. Sürekli iyileştirme çalışmaları yalnızca ürün çıktılarında değil, çalışanların birlikte iş performanslarını iyileştirme çalışmalarını da desteklemelidir.

Bir işletmedeki tüm toplam kalite yönetimi çalışmaları dikey yapılandırılmış olsa da bu fonksyionların birbirlerine yatay hizalamalarını yapmalıdır.

Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi

Toplam kalite yönetimi eğitimi işletmenizde bir kalite sistemini nasıl kurabileceğinizden ve uygulamanın nasıl yapılabileceğinden bahseden bir eğitimdir. Toplam kalite yönetimi eğitimi size işletmenizde ilk altı ayda kalitesizlikleri ortadan kaldırarak %25 e varan bir kar sağlama yetkinliğini verecektir.

Eğitim sürecinde teorik ve uygulamaya dönük bilgilere yer verilecektir. Uygulamada yapılan hatalar ve yapılmaması gerekenler üzerinde tartışılacaktır. Bu eğitimin bir diğer amacı ise bu sistemde geleceğe dönük olarak hangi uygulamaların yapılması gerektiğini katılımcılara aktarmaktır.

Kimler Katılıyor?

Kalite alanına ilgi duyanlar
Yeni mezunlar
Bu alanda çalışmak isteyenler
Kalite alanında uzmanlaşmak isteyenler

Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi Kimler İçindir?

Toplam kalite yönetimi eğitimi kalite uzmanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bir işletmenin kalite sistemini kurabilmek için gerekli tüm yetkinlikleri verebilmeyi amaçlamaktadır. Katılımcılar eğitimden aldıkları teorik ve pratik bilgilerle bir işletmede kalite uzmanı olarak görev isteyebilirler.

Kalite alanında uzmanlaşmak isteyenler ya da toplam kalite yönetimi alanında uzman olup üst görevlere terfi etmek isteyenler bu eğitime katılabilirler. Ayrıca bu alanda ilgi duyup ek dal olarak uzman olmak isteyenler de eğitimin hedef kitlesi içerisindedir.

Eğitime Katıl

Toplam kalite yönetimi eğitimi kalite uzmanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Eğer kalite yönetimi alanında uzmanlaşmak istiyorsanız bu eğitimde aradığınızı bulabilirsiniz.

İş Teklifi Nasıl Reddedilir?

Mektubunuzu teklifi reddetmeye karar verdikten hemen sonra gönderin. Zamanında gönderilen bir mektup geç gönderilen bir mektuptan daha anlamlıdır.

Ek İş Bulmak İçin İpuçları

Eğer evden yapılabilecek düzgün bir iş bulursanız, bu sizin gelirinize takviye için harika bir yol olacaktır.

İnsan Kaynaklarında Çalışmak İsteyenler İçin Öneriler

Çevrenizde İK profesyonellerinin aktif olarak katıldığı herhangi bir derneğe başvuru yapın. Toplantılarına ve seminerlerine katılın.

Özgeçmiş Deneyim Bölümü Nasıl Yazılmalı?

Sahip olduğunuz her işi dahil etmenize gerek yok ama bir işyerinde on yıldan fazla çalıştıysanız, başlangıçta sahip olduğunuz işlerin kariyerinizle çok da ilgisi olmadığını göreceksiniz.

Mülakat Sorularına Doğru Cevap Vermek İçin İpuçları

Bir iş mülakatında size sorulacak en son soru muhtemelen sorunuz olup olmadığı olacaktır. Hazırlıklı olun ve mülakatçıya soracak sorulara sahip olun.

Özgeçmiş Beceriler Bölümüne Ne Yazılmalı?

Spesifik iş becerileri adayın belirli bir işte ustalaşmasını sağlayan yeteneklerdir. Bazı yetenekler okula giderek veya bazı sertifika programlarına katılarak elde edilir.

Referans Kontrolü Yaparken Sorulması Gereken Sorular

Bazı işverenler referansları yazılı olarak kontrol ederler ki referanslara dair ellerinde kayıtları bulunsun. Eski işverene bu mektubu göndererek yazılı talepte bulunabilirler.

Yeni Yıl İçin Alabileceğiniz En İyi 10 Karar. Hoşgeldin 2017 

2017 sağlık, başarı ve mutluluk getirsin. 2017 yılında iş hayatıyla ilgili size verebileceğim 10 tavsiyeyi derledim.