Performans Değerlendirme Eğitimi Nedir ?

Son yıllarda işletmelerde meydana gelen yapısal ve kültürel değişmeler, şirketleri 360 derece performans değerlendirmesi yöntemini kullanmaya yöneltmektedir.

Performans değerlendirmede geleneksel yaklaşımlarda sadece patronların astları değerleyebileceği savunulur. Oysa pratikte patron, bireyin performansına ilişkin anahtar noktaları değerlemede en az kalifiye olan kişidir. Patron adına hareket eden yöneticide değerlemede tek yanlı kalabilir. İşte bu sorunla başa çıkabilmek için bazı firmalar, bireyin performans değerlendirmesinde ortak olarak kabul edilen birçok kişinin  katkısından  yararlanmayı  tercih  etmeye  başlamıştır

Performans Değerlendirme Eğitimi

Tüm işyerlerinde, ticari faaliyet gözetmeyen dernek, vakıf, okul gibi yerlerde dahil olmak üzere performans değerlendirmesi başarıyı yakalamak için önemli bir uygulamadır. Performans değerlendirmeleri için bir çok yöntem vardır.

Bu yöntemler, kişisel değerlendirmeler, birimlerin değerlendirilmesi, satışa yönelik değerlendirmeler gibi bir çok farklı metot uygulanarak gerçekleşir. 360 Derece Performans Değerlendirme yöntemi de bir çok farklı uygulamadan biridir.

Kimler Katılıyor ?

İnsan kaynakları uzmanları
İnsan kaynakları uzman yardımcıları
Bu alana ilgi duyanlar
İnsan kaynakları yöneticileri

Performans değerlendirme eğitimi kimler içindir ?

Bu uygulamada, işletme tüm çalışanları, tüm dış birimleri, tüm iç birimleri, kısaca etkisine, büyüklüğüne, bakılmaksızın tüm bileşenleriyle işletme bütün olarak ele alınır. Böylece ortaya çıkan sonuç, işletmenin toplamını temsil eder. Aksayan yönler kolaylıkla belirlenir. Bir bütün olarak başarının yakalanması sağlanır.

Ücretsiz uzaktan eğitim performans değerlendirme sertifika programı bu değerlendirmenin nasıl yapılacağı tüm uygulamalarıyla öğretilir. Bu eğitim, İnsan Kaynakları uzmanları, İnsan Kaynakları uzman yardımcıları, İşverenler, Yöneticiler, Bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkese hitap etmektedir.

Eğitime Katıl

İş Hukuku Eğitimi, sertifika programları içerisinde bir çok yönetici, işveren tarafından tercih edilen bir eğitim programıdır. İş Hukuku eğitimi dersleri, yüksek lisans düzeyinde hazırlanan içeriği ile sertifika alanı gerçek bir iş hukuku uzmanı haline getirir.

Sözsüz İletişim Becerileri

Pratik yapmak yeterli düzeyde olduğunuzdan emin olmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda mülakat öncesi hazırlanırsanız mülakattayken de kendinizi daha rahat hissedersiniz.

İçe Dönük İnsanların İş Hayatında Başarılı Olabilmesinin Yolları

İçedönük insan kahve içmek için biriyle buluştuktan sonra veya bir etkinlikten sonra takipte kalması gerektiğini bilir ve teşekkür kartı gönderir.

Ödüllendirme ve Teşvik

Eğer kriterleri veya süreci gizliyorsanız ve sadece gözde olan çalışanlar için kullanıyorsanız çalışanlarınızı yaptıkları işten soğutma ve morallerini bozma riskini alıyorsunuz demektir.

İş Tanımı Nasıl Yazılır?

İş tanımı nedir? İş tanımı nasıl yazılır? İş tanımı yazma kuralları nelerdir? İş tanımı yazarken nelere dikkat edilmeli? İş tanımı taslak ve örnek iş tanımı

İş Arkadaşlarınızı Sinirlendirmenin 10 Yolu

İş hayatı anlaşmazlıklarla ve sorunlarla doludur. Anlaşmazlıkların ve sorunların tek sebebi insan olduğuna göre çözebilecek olan da insandır.

E-posta Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eposta yazarken dikkat edilmesi gereken kurallar aslında sadece olması beklenendir. Arkadaşınıza değil, işletme adına eposta gönderdiğinizi bilmelisiniz.

Mülakat Sonrası Teşekkür Mektubu Nasıl Yazılır? 

Mülakat sonrası teşekkür mektubu aynı zamanda ‘satış’ mektupları olarak da görebilirsiniz.

Açık Uçlu Mülakat Soruları ve Cevapları

Açık uçlu mülakat sorularına verdiğiniz cevaplarda mutlaka örnekler verin. Açıklamaya çalıştığınız şeyleri destekleyecek materyaller bulun.