Neden Mülakat Teknikleri Eğitimi ?

İş arama sürecinde karşılaşılan en zorlu aşama mülakatlardır. Mülakat aşaması ne kadar zorlu olsa da uygun bir eğitimle ve hazırlıkla sonsuz geçilebilir. Mülakat teknikleri eğitimi katılımcıları mülakatlarda karşılaşabilecekleri sorulara ve durumlara hazırlar.

Araştırmalar göstermiştir ki iş başvurusu sırasında en nitelikli adaylar veya akademik hayatı başarılarla dolu olan insanlar bile  mülakatlarda kendilerini ifade etmekte başarısız olduklarında işe alınmamaktadırlar.

Mülakat Teknikleri Eğitimi

Mülakat sırasında kendini ifade edememek, başvurulan işe alınmak için gerekli niteliklere sahip olunduğunu gösterememek, mülakat sırasında sinirlere hakim olamayarak olumsuz tavırlar sergilemek, görüşmeci ile doğru iletişim kuramamak gibi nedenler yaşanan başarısızlığın sebebi olabilir. Mülakat teknikleri eğitimi ile bu durumun önüne geçilebilinir.

Bir mülakatta başarılı olabilmenin sırrı o mülakata gerektiği şekilde hazırlanmaktır. Mülakata hazırlık için öncelikle başvuru yapılan firma hakkında gerekli olan bilgiler toplanmalıdır. Firmanın geçmişi, vizyonu, misyonu,  firma kültürü ve başvuru yapılacak pozisyona hangi niteliklerde çalışan arandığı hakkında bilgiler mülakat öncesi edinilmelidir. Mülakat öncesi bol bol pratik yapmak faydalı olabilir. Mülakat öncesinde gerekli hazırlıkları yapmış olan insanlar kendilerini mülakat sırasında güvende hissederler. Bu durum da mülakat sırasında adayın daha rahat hissetmesini sağlayarak kendini ifade etmesinde yardımcı olur. Mülakat sırasında kendine güven, sinirlere hakim olma, sakin kalma, istenilen bilgileri doğru şekilde aktarma sizi bir adım öne çıkaracaktır.

Mülakat Teknikleri Eğitimi ne kazandırır ?

Sorulan sorulara kısa yanıtlar verilmemelidir. İşe alım için görüşmeciler tarafından sorulan bu sorular adayı tanıma ve bilgisini ölçme amaçlı olup aday bu sorulara uygun bir şekilde cevaplar vermeli ve mümkün olduğunca açıklamaya çalışmalıdır. Mülakat sonunda teşekkür etmek nezaketen bir davranıştır ve her zaman olumlu bir etki bırakır. Mülakat teknikleri eğitimine katılanlar mülakatlarda en çok karşılaşılan soruları ve verebilecek en uygun cevapları, davranış tekniklerini, sinirleri kontrol yöntemlerini ve mülakat sırasında en çok yapılan hatalardan nasıl kaçabileceklerini öğrenirler

Uzaktan Eğitim Mülakat Teknikleri Eğitimi

Uzaktan eğitim kurumlarından bu konuda eğitimi alıp başarılı olunması durumunda e-sertifika alınabilir. Mülakat teknikleri eğitim ile mülakatta ne ile karşı karşıya kalınacağı bilindiğinde mülakat öncesinde katılımcılar kendilerini daha hazır hissedecek ve mülakata özgüvenleri daha yüksek girebileceklerdir. Bu durum da katılımcıya mülakatta başarılı olma fırsatı sağlayacaktır.

I just did an interview where I was asked whether I drink beer or whisky, and I was sad to reveal that I'm pounding spring water. - Brad Delson

Mülakat Teknikleri Eğitimi Başvurusu Yapın

Bu eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve eğitimin hangi başlıklar altında yapılacağı ile ilgili süreçlere hakim olmak için eğitim sayfasından ücretsiz uzaktan eğitim başvurusu yapabilirsiniz.

Sertifikanın Programlarının Faydaları Nelerdir?

Sertifika programları ile becerilerinizi arttırabilir ve profesyonel iş yaşamınızı geliştirerek aranan elemanlardan birisi olabilirsiniz.

Yöneticiler İçin Zaman Yönetimi Teknikleri

Zaman Yönetiminde yapılmaması gereken şey, yerine getirebileceğinizden daha fazla sorumluluk almaktır.

Üniversite Diplomasına Gerek Duymadan Yapabileceğiniz İşler

Üniversite diplomanız olmadan iş bulamıyor musunuz? Lise diplomasıyla hangi işlere girilebilir? Kolay iş bulabileceğiniz meslekler nelerdir?

Performans Yönetimine Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Performans yönetimi yıllık bir değerlendirme toplantısı değildir. Bu sistemin işe yaramasını sağlamak sürecin en zor olan yanıdır.

Özgeçmiş Nasıl Hazırlanmalıdır? Hangi Yazı Fontu Kullanılmalı?

Özgeçmiş hazırlarken kullanılması gereken yazı tipi ne olmalıdır? Yazı boyutu nasıl olmalıdır? İş dünyasına uygun yazı tipi nasıl olmalıdır?

Mülakatlarda Referans Önemli mi?

Mülakatlarda referans neden önemlidir? İş görüşmesi için yazdığımız referanslar işe alımda ne kadar etkili? İşe girmek için referans şart mı?

Mülakata Davet Edilmemenizin 25 Sebebi 

Mülakata davet edilmemenizin nedenleri nedir? Neden mülakata çağırılmadınız? Özgeçmiş gönderdiğiniz işletme sizi neden aramadı?

İş Hayatını Kolaylaştırmak

İş hayatını kolaylaştırmak için yapmanız gereken ilk şey pazartesi sendromunun olmadığını bilmektir. İş hayatını kolaylaştırmak için tavsiyelere göz atın.