İş Süreçleri Yönetimi Eğitimi

İş-Süreçleri-Yönetimi

Ücretsiz eğitime katılın!

Örnek Sertifika

BAŞLANGIÇ:
18/12/2017
SÜRE:
1 Hafta
EĞİTİM KODU:
SUY6548

EĞİTMENLER:

Nuran Ateş
Kalite Yönetim Sistemi - Baş Denetçi

Eğitim Yeri

Uzaktan Eğitim   Detay

Kategoriler

Kalite

İş Süreçleri Yönetimi Eğitimi

 • Eğitim Türü: Uzaktan Eğitim
 • Süre: 1 Hafta
 • Eğitmen: Nuran Ateş ( Baş Denetçi )
 • Ücret: Ücretsiz

İş Süreçleri Yönetimi eğitimi uzaktan eğitim sistemi üzerinden yürütülmektedir.

Bu uzaktan eğitim programı canlı dersler, videolar, ders notları ve testlerle zenginleştirilmiştir. Ders notlarını bilgisayarınıza indirebilir veya çıktısını alabilirsiniz. Canlı dersler genellikle akşam saatlerinde yapılmaktadır. Derse katılamadığınızda dersin tekrarını dilediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Eğitimin Amacı

Günümüzde fonksiyonel yönetim etkinliğini yitirmiş, iş süreçleri yönetimi ön plana çıkmıştır. Müşteriye sağlanan ürün ve hizmet yönetilen süreçlerin çıktılarıdır. Süreçleri belirlemek, tanımlamak, performansını izlemek ve iyileştirmek öğelerini içeren İş Süreçleri Yönetimi, kuruluş içinde müşteriye katma değer yaratan faaliyetlere odaklanarak toplam etkinliğin artmasını sağlar.

Etkin bir İş Süreçleri Yönetimi fonksiyonel organizasyonlarda yaşanan işlerin sahiplenilmemesi, iletişim güçlüğü, kaynak israfı, işlerin tekrar etmesi gibi darboğazları ortadan kaldırır. Daha fazla etkinlik, verimlilik, esneklik ve kapasite ile daha kısa çevrim sürelerine ulaşmak için süreçler iyileştirilmelidir.

İş Süreçleri yönetimi gerek iş yaşamında gerek günlük yaşamda yüksek farkındalıklar sağlayarak faaliyetlerin başarılı girişimlerle başlayıp- gelişmesine,sonuçların yüksek risklerden uzak ve planlandığı şekilde elde edilmesine olanak sağlayan geniş yelpazede bakış açıları kazandırmaktadır.

Sektör ayırt etmeksizin her bir kuruluşun başarıya ulaşan anahtarı süreçlerin etkin ve yüksek performans ile yönetilmesidir. Bu eğitimin amacı başarılı hikayelerini oluşturmak isteyen katılımcılara kuruluşlarında yaşanan fonksiyonel organizasyonların yarattığı  darboğazların yok edilmesi,süreçlerin iyileştirilmesi ve etkinliğin arttırılması için gerekli bilgi donanımı kazandırmaktır.

Kazanımlar

Katılımcılar iş süreçleri yönetimi temel öğeleri olan süreçlerin belirlenmesi, tanımlanması, süreç hedefleri ile kuruluş hedefleri arasında paralellik sağlanması, süreçlerin performanslarının ölçülmesi, analiz edilmesi ve iyileştirilmesi konusunda bilgi sahibi olacaklardır.

Eğitim Süresi

İş Süreçleri Yönetimi eğitimi toplam 1 hafta sürecektir. Canlı ders saatleri daha sonra belirlenecek ve katılımcılara duyurulacaktır.

Eğitim İçeriği

 • ISO9000 ve EFQM Mükemmellik Modeli bakış açısıyla süreç yaklaşımı
 • Fonksiyonel yönetim – süreçlerle yönetim farklılıkları ve kazanımlar
 • Sistem Yaklaşımı
 • İş Süreçleri yönetimi ve süreçlerle yönetim
 • Süreçlerin belirlenmesi (sınıflandırma ve hiyerarşi kavramları)
 • Süreçlerin tanımlanması (Süreç amacı, akış diyagramları, sahiplendirme, süreçler arası etkileşim, performans göstergeleri ve ölçüm sistemi)
 • Kurum stratejileri ve süreç hedefleri ile ilişkilendirme (Sonuç göstergeleri, öncü göstergeler, balanced scorecard yaklaşımı)
 • İyileştirme önceliklerinin belirlenmesi (Kritik başarı faktörleri ve kritik süreçler)
 • Süreç iyileştirme yaklaşımı

Kimler Katılmalıdır?

 • Süreç yönetimini ve süreç iyileştirme etkinliklerini kuruluşlarında başlatmayı, yaygınlaştırmayı amaçlayan her düzeydeki yöneticiler,
 • Süreç iyileştirme çalışmaları içinde yer alması planlanan tüm çalışanlar,
 • Bu alanda kendini geliştirmek isteyenler,
 • Günlük yaşamlarını sistem içerisinde ilerletmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Sertifika Sınavı;

İş Süreçleri Yönetimi eğitimi sertifika sınavı pazar günleri internet üzerinden saat 12:00 – 23:59 saatleri arasında yapılmaktadır. Öğrenciler bu saatler arasında sınav sistemine girerek sınavlarını tamamlayabilir. Sınav test şeklinde ve çoktan seçmeli olarak yapılmaktadır.

Sertifika Kodu ya da Başarı Belgesi Alma Hakkı

İstanbul İşletme Enstitüsü sertifika kodu ya da başarı belgesi alabilmek için yapılan sınavda en az 50 puan alma şartı vardır.

Eğitim Başvuru formu

Formu Doldurun

Eğitimin Başlamasına Kalan Süre

İş Süreçleri Yönetimi eğitimi uzaktan eğitim yöntemiyle yapılmaktadır. Başvurunuzu takiben eğitimin başladığı tarihte kullanıcı adı ve şifre gönderilecektir. Eğitim sonunda sertifika sınavı yapılmaktadır. Sınavda başarılı olan öğrencilere ücretsiz sertifika kodu gönderilmektedir. Başarısını belgelemek isteyen öğrenciler ise 59 TL ye başarı belgesini alabilir.

Ücretsiz Eğitime Katıl

Yorum yaz

Yorum yaz

%d blogcu bunu beğendi: