360° Performans Değerlendirme

360 Derece Performans Değerlendirme, performans, değerlendirme, eğitim, kurs, esertifika

Ücretsiz eğitime katılın!

Örnek Sertifika

BAŞLANGIÇ:
18/12/2017
SÜRE:
1 Hafta
EĞİTİM KODU:
PFD5537

EĞİTMENLER:

Bilal Şentürk
Bilal Şentürk
İnsan Kaynakları - İş Hukuku Uzmanı

Eğitim Yeri

Uzaktan Eğitim   Detay

Kategoriler

İnsan Kaynakları

Follow me on Academia.edu

Nedir ?

İşletmelerde çalışanların etkinliğini sağlayabilmek adına 360 Derece Performans Değerlendirme oldukça önem taşıyan bir husustur. Bu nedenle performans değerlendirmenin kullanımı sürekli gelişerek artmaktadır. En gelişmiş örneği ise 360 Derece Performans Değerlendirmedir. İlk ABD’de geliştirilen bu yöntem giderek Türkiye ve Avrupa ülkelerinde yaygınlık kazanmaya başlamıştır. İşletmelerde çalışanların etkinliğini sağlayabilmek adına performans değerlendirme oldukça önem taşıyan bir husustur. Bu nedenle performans değerlendirmenin kullanımı sürekli gelişerek artmaktadır. En gelişmiş örneği ise 360° performans değerlendirmedir. İlk ABD’de geliştirilen bu yöntem giderek Türkiye ve Avrupa ülkelerinde yaygınlık kazanmaya başlamıştır.

İşletme içerisinde herkes tarafından kabul edilebilecek ve benimsenecek bir değerlendirme sistemi kurulması çok önemlidir. Günümüzde performans değerlendirme sistemleri yetersiz ve adil olmadığı yönüyle bilinmektedir. Bir performans değerlendirmesini geçerli sayacak 2 madde vardır. Birincisi adil olması, diğeri de geri bildirim ışığında olmasıdır.

Tüm dünyada yoğun olarak uygulanan bu yöntem ile işyerinin hammadde tedarikçileri, dağıtım kanalı, bayiler, son satıcılar ve müşteriler de dahil olmak üzere tüm aşamalarının değerlendirilmesi hedeflenir. İşyerinin bir bütün olarak hangi noktada olduğu, hangi kanalın aksadığı, hangi uygulamada revizyona ya da yeniden yapılanmaya ihtiyaç duyulduğu gibi bir çok bilgi bu değerlendirmenin sonunda net olarak ortaya çıkar.

360 Derece Performans Değerlendirme Eğitiminin Amacı

Bu eğitimde 360 Derece Performans Değerlendirmenin işletmelere ne gibi faydalar sağlayacağından, geribildirimin bireylere katkısından ve 360° Performans Değerlendirme sisteminin nasıl kurulabileceğinden bahsedilecektir.

Eğitim; örnek uygulamalar, videolar ve vaka çalışmalarıyla çeşitlendirilmiştir.

Programın Süresi

360 Derece Performans Değerlendirme eğitimi toplam bir hafta sürecektir. Haftanın ilk günü başlar ve hafta sonu sınav yapılır.

Sertifika Sınavı;

Sertifika sınavı pazar günleri saat 12:00 – 23:59 saatleri arasında yapılmaktadır. Öğrenciler bu saatler arasında sınav sistemine girerek sınavlarını tamamlayabilir. Sınav test şeklinde ve çoktan seçmeli olarak yapılmaktadır.

Kazanımlar;

Bu eğitim programını başarıyla tamamlayan öğrenciler aşağıdaki alan ve pozisyonlarda iş aramaya başlayabilir.

  • İnsan kaynakları departmanları
  • İK Danışmanlık şirketleri
  • Özel istihdam büroları
  • Bu alanda danışmanlık veren şirketler

Kime hitap eder?

  • İnsan Kaynakları uzmanları,
  • İnsan Kaynakları uzman yardımcıları,
  • İşverenler,
  • Yöneticiler,
  • Bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkes

Eğitim Başvuru formu

Formu Doldurun

Dersin Başlamasına Kalan Süre

Ders süre bitiminde başlayacaktır.

Bu eğitim uzaktan eğitim yöntemiyle yapılmaktadır. Başvurunuzu takiben eğitimin başladığı tarihte kullanıcı adı ve şifre gönderilecektir. Eğitim sonunda sertifika sınavı yapılmaktadır. Sınavda başarılı olan öğrencilere ücretsiz sertifika kodu gönderilmektedir. Başarısını belgelemek isteyen öğrenciler ise 59 TL ye başarı belgesini alabilir.

Ücretsiz Eğitime Katıl

8 yorum

Yorum yaz

Yorum yaz

%d blogcu bunu beğendi: