Kişisel Gelişim Eğitimleri

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Günümüzde teknolojinin gelişmesi, yeni sistemlerinin ortaya çıkması ve çalışma biçimlerinin değişikliğe uğraması çalışanların kişisel gelişimlerine daha fazla önem vermesini sağlamıştır.  Kişisel gelişim tek başına ve bağımsız şekilde alınacak eğitim türü değildir. Kişisel gelişimim bir karşıtlığa sahip olması gerekir. Bunun için kişisel gelişime neden ihtiyaç duyduğunuzun cevabını bulmanız gerekiyor.

Biraz önce de belirttiğimiz gibi teknoloji ve yeni sistemlerin ortaya çıkması insanların çalışma biçimlerinide değiştirmiştir. Eskiden çıraklıktan yetişme dönemi varken şimdilerde ise meslek okulları ve teknik okullar vasıtasıyla yürütülüyor. Günümüzde binlerce kişi bu tip okullardan mezun olarak iş aramaya başlıyor. Aynı şey lisans ve yüksek lisans mezunu olan öğrenciler içinde geçerlidir. İşletme, iktisat ve diğer bölümlerden mezun olan öğrenci sayısı yüzbinlerin üzerindedir. Bu kadar mezunun iş hayatında aktif olarak yer bulması imkansızdır. Bu mezunlar birbirleriyle yarış halinde olacaklar ve birbirlerinin önüne geçmeye çalışacaklardır.

İşte burada devreye kişisel gelişim eğitimleri giriyor. Kişisel gelişim meslekten bağımsız olamaz. Kişi kendisini geliştirirken bu aynı zamanda mesleki gelişimine de katkı sağlayacaktır. Kişisel gelişimine yatırım yaparak aynı zamanda mesleki gelişimini de tamamlamış olacaktır. Mezun olma durumunda olanların, mezun olanların ve halen çalışanların kişisel gelişim eğitimine mutlaka katılması gerekir. Çünkü dünya sürekli değişiyor ve sizin işinizi daha iyi yapacak olan birileri ortaya çıkacaktır. O kişiyle aradaki farkı kapatmanın kolay yolu kişisel gelişime önem vermektir.

Doğru Mesleği Seçmede Aldığınız Eğitimlerin Etkisi

Herkesin işinde mutlu olmadığı ve çalıştığı mesleğin kendine uygun olmadığını düşündüğü günümüzde doğru mesleği seçmenin önemi bir kez daha anlaşılmaktadır. Okul dönemlerinden başlayıp doğru mesleği buluncaya kadar da bu sorunsal çoğu kişide uzun süreler devam etmektedir. Doğru mesleği seçmede en etkili olan şey kişinin kişiliği ve de yetenekleridir. Kişilik özellikleriniz karşınıza birkaç tane meslek çıkaracak […]

İş Görüşmesini Olumsuz Etkileyecek Durumlar

İş Görüşmesini Olumsuz Etkileyecek Durumlar İş görüşmesi herkes için oldukça zor geçen süreçlerdendir. İş görüşmesi sırasında uyulması gereken bazı kurallar dışında bir de iş görümesini olumsuz etkileyebilecek durumlar söz konusudur. Bu olumsuz durumları sıralamak gerekirse; İş görüşmesine zamanında ve biraz erken gitmek nasıl olumlu bir davranış olarak algılanıyorsa, yarım saat kadar önceden gitmek oldukça kötü […]

2 yorum

Yorum yaz

Yorum yaz