Eğitmen Olun

Yeni teknoloji, yeni kurallar ve yeni eğitim modeli.

İstanbul İşletme Enstitüsü uzaktan eğitim ve örgün eğitimde alanında uzman profesyonellerle çalışarak katılımcılara yeni teknolojiyi ve yeni eğitim modelini taahhüt ediyor. Örgün eğitimi uzaktan erişim sistemiyle destek vererek yeni teknolojinin eğitim üzerinde etkisini pekiştiriyor.

Bir uzmanlık alanınız mı var ? Sizde eğitmen kadromuza katılın!

[ARForms_popup id=”106″ on_inactivity=””]

Eğitmen Olmak İstiyorum!

Bir Uzmanlık Alanım Var.

İİENSTİTÜ uzaktan eğitim; bilginizi binlerce kişiye ulaştırabileceğiniz ücretsiz kursların verilebileceği senkron erişim ağıdır.
Bir kurs oluştururken İİENSTİTÜ kursunuzu oluşturma sürecinizde her aşamada size rehberlik edecektir. Kursunuzun materyallerini sisteme ekleyebilir ya da senkron eğitim veriyorsanız size bu konuda destek verecektir.

1. Adım: Eğitim Materyallerinizi Hazırlayın

İİENSTİTÜ Uzaktan Eğitimde kurs oluşturmadan önce eğitim materyallerinizi oluşturmanız gerekiyor. Eğitimin dokümanlarını sisteme ekleyerek hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Senkron eğitim: Eğitmenle öğrencinin online ortamda karşılıklı etkileşimde bulunduğu ve eğitmenin slayt, video vb diğer materyallerle birlikte anlık görüntünün sağlandığı çevrimiçi eğitimdir. Eğitim saatleri ve tarihleri belirlenerek eğitmen ve öğrenci o saatte hazır bulunur. Eğitim saati geldiğinde katılımcılar hazır hale gelir ve ders normal bir sınıfta işleniyormuş gibi yapılır. Öğrencilerin genellikle çalışanlardan oluşması sebebiyle akşam saatlerinde eğitimler tercih edilmektedir. Eğitim saatleri eğitmene ayrıca bildirilecektr.

Sınav: Uzaktan eğitim sisteminde sınav yapabilmeniz için bir sınav uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamada matematiksel soruları, kısa yanıtları, çoktan seçmeli soruları sorabilirsiniz. Sınavın süresini belirleyebilirsiniz. Sınav sonunda notlandırma yaparak bir excel tablosu halinde UZEM Yöneticisine verilmesi gerekiyor.

2. Adım: Eğitimle İlgili Bilgiler Verin

Eğitime kimlerin katılabileceğini belirleyin. Hedef kitlesini saptayın. Ne öğretiyorsunuz ? Kime öğretiyorsunuz ? sorularının cevabını belirtin.
Eğitimin amaçları hakkında kısa bir yazı yazın. Eğitim programını oluşturun. Eğitimin süresi ne kadar ? sorusunu yanıtlayın.

3. Adım: Uygulama

Eğitiminizin dokümanlarını, ve videolarını sistem yöneticisine ulaştırın. enstitu@iienstitu.com adresine bu dökümanları iletebilirsiniz.

Ek Bilgiler:

Enstitüde tüm eğitimler ücretsizdir. Öğretim görevlileri bilimsel katkıda bulunmak amacıyla genellikle ücretsiz olarak katılırlar.
İİENSTİTÜ eğitmenlere online ders saati başına (1 saat ) 50 TL lik bir ödeme yapar. Ödemeler eğitimi takip eden ilk pazartesi günü eğitmenin banka hesabına yapılır.

SIK SORULANLAR

Haftada kaç saat eğitim vereceğim ?

Online eğitimler hafta içi yapıldığından hafta içi akşamları 19:00 – 22:00 arasında sonradan kararlaştırılacak saat aralığında yapılacaktır. 1 haftalık eğitim sürecinde 4 dersle tamamlayabilirsiniz.

Ücretlendirme saat başına mı yoksa haftalık mı ?

Ücretlendirme eğitmenin vermiş olduğu saat başına hesaplanır. Bir saatlik eğitim ücreti 50 TL dir. Örneğin haftada 4 kez 30 ar dakikadan ders verildiyse eğitmen 2 saat ders vermiştir ve 100₺ ödeme alır.

Ücretlere nereye yatırılacak ?

Eğitim ücretleri banka hesabınızı yatırılacaktır.